Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8985449



*

nr 898 5449


Einar Norelius

(1900-1985), Sverige


Einar Norelius (1900-1985), "Vår", dedikerad, subject: 24x19,


ETCHING, Einar Norelius (1900-1985), "Vår", dedikerad, signerad, motivet: 24x19


Einar Norelius, born 1900, dead 1985, Swedish painter and draughtsman.

Estimate:

400

Auction date:

Monday June 2 2014
at 18:48:12



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Einar Norelius

Einar Norelius, born 1900, dead 1985, Swedish painter and draughtsman.

Read more about Einar Norelius
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikerad einar norelius etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr