ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8616116
*
nr 861 6116
Spegel
teak, höjd: 112
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 21:01:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 14:33:59
1
100 kr
25/11 19:15:08
2
300 kr
25/11 20:53:52
1
200 kr
25/11 20:55:01
1
300 kr
25/11 20:56:13
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 861 6116
Spegel
teak, höjd: 112
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 14:33:59 | 1 | 100 kr |
| 25/11 19:15:08 | 2 | 300 kr |
| 25/11 20:53:52 | 1 | 200 kr |
| 25/11 20:55:01 | 1 | 300 kr |
| 25/11 20:56:13 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:23



