SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Dish 9355517
nr 935 5517
DISH
tin, 7 parts, 18th/19th century, diameter: 18-22, wear, damages.
Tenn, 7 del, 1700-/1800-tal, diameter: 18-22
Condition: slitage, skador
800
SEK 450
Monday January 19 2015
at 18:55:07
100 kr
400 kr
250 kr
300 kr (Robot)
350 kr
400 kr (Robot)
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn