KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314101

nr 1431 4101

Evert Duhan

(f. 1906), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1950, Studio. Olja på duk, 72x49cm, yttermått inklusive ram: 85x62cm

Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 november 2021
kl 19:42:22

15/11 16:12:49 1      Vinnande bud

Evert Duhan

Läs mer om Evert Duhan
Gustavsbergs Studio