SILVER & METAL / Silver / Salt cellar 8888509
nr 888 8509
SALT CELLAR
one pair, silver, invändigt förgyllda, Alice & George Burrows, London 1808, England, length: 10, 2 saltskedar medföljer, weight: 300g,
1 par, silver, invändigt förgyllda, Alice & George Burrows, London 1808, längd: 10, 2 saltskedar medföljer, vikt: 300g
3000
SEK 2600
Monday April 14 2014
at 18:29:42
14/4 14:29:15
- Thema-auction
Apr 14
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver