Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  LIGHTING / Table lamps / Desk lamps 10695090



*

nr 1069 5090


DESK LAMPS

one pair, brass, 1950s/1960s,


Ett par, Mässing, 50/60-tal


Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 14 2016
at 18:05:34


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/11 17:54:31 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall mässing skrivbordslampor
  • 6491 TABLE LAMP
    brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:37
  • 7156 TABLE LAMP
    Sten/metall, column. Height: 70 ca,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6471 TABLE LAMPS
    4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:27




Ladda ner broschyr