Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13292071



*

nr 1329 2071


Johannes Gebhard

(1894-1976), Sverige


Johannes Gebhard (1894-1976), Sweden. "Från Strandvägen". Signed. Subject: 27x37 cm,


WATERCOLOUR, "Från Strandvägen". Signerad. Motivet: 27x37 cm


Johannes Gebhard, Swedish painter born 1894, dead 1976.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 25 2020
at 18:24:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/5 06:15:38 1      200 kr
25/5 18:19:25 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Johannes Gebhard

Johannes Gebhard, Swedish painter born 1894, dead 1976.

Read more about Johannes Gebhard
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller johannes gebhard svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr