ART / Lithographs / Litograph 10838516
nr 1083 8516
Max Liebermann
(1847-1935), Tyskland
Max Liebermann (1847-1935), Målande kvinna, sheet: 25x31, wear, damages.
LITOGRAPH, Max Liebermann (1847-1935), Målande kvinna, bladets mått: 25x31
Condition: slitage, skador
Max Liebermann, painter, born 1847, dead 1935.
2000
SEK 1500
Monday January 16 2017
at 19:09:37
16/1 17:18:21