Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 10884284



*

nr 1088 4284


Silvia Leitu

(1912-1969), Estland


4 pcs. Silvia Leitu (1912-1969), blomstermotiv, signed, 13x25 + 55x20 ca,


WATERCOLOURS, 4 st. Silvia Leitu (1912-1969), blomstermotiv, signerade, 13x25 + 55x20 ca


Silvia Leitu, Estonian painter, born 1912, dead 1969.

Estimate:

800

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday February 6 2017
at 18:36:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/2 18:37:59 1      400 kr
1/2 18:42:06 1      450 kr
5/2 15:49:14 2      350 kr
5/2 15:49:14 1      400 kr (Robot)
5/2 15:52:18 2      500 kr
6/2 05:13:00 3      Vinnande bud
6/2 18:27:51 4      700 kr
6/2 18:27:51 3      800 kr (Robot)
6/2 18:28:18 4      900 kr
6/2 18:28:18 3      1.000 kr (Robot)
6/2 18:31:17 4      1.100 kr
6/2 18:31:17 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Silvia Leitu

Silvia Leitu, Estonian painter, born 1912, dead 1969.

Read more about Silvia Leitu
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller baltikum baltisk blomstermotiv estland estnisk silvia leitu vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr