GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 9816255
*
nr 981 6255
VASE
ceramics, 1950s, height: 32 cm,
Keramik, 1950-tal, höjd: 32 cm
Estimate:
400
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday September 21 2015
at 19:32:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/9 10:24:01
1
100 kr
21/9 14:34:04
2
200 kr
21/9 17:57:28
3
Vinnande bud
21/9 18:20:18
4
300 kr
21/9 18:20:18
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:38
-
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:07
*
VASE
Läs om budbetjänten
nr 981 6255
VASE
ceramics, 1950s, height: 32 cm,
Keramik, 1950-tal, höjd: 32 cm
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday September 21 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/9 10:24:01 | 1 | 100 kr |
21/9 14:34:04 | 2 | 200 kr |
21/9 17:57:28 | 3 | Vinnande bud |
21/9 18:20:18 | 4 | 300 kr |
21/9 18:20:18 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:38 -
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:07