Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8995124



*

nr 899 5124


WATERCOLOUR

Mikael von Essen, (1895-1975 )Ryssland / Sverige Stockholms slott, signerad, 1951, 30x48,


Mikael von Essen, (1895-1975 )Ryssland / Sverige Stockholms slott, signerad, 1951, 30x48


Estimate:

1500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday June 9 2014
at 20:22:26


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/6 16:21:10 1      100 kr
7/6 19:29:34 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mikael von essen rysk ryska ryskt ryssland vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr