KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7843027
*
nr 784 3027
Mikael Kihlman
(f. 1953), Sverige
Etsning, Mikael Kihlman (f. 1953), 23/120, motivets mått: 25x20
Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2012
kl 17:49:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 08:10:10
1
100 kr
18/10 14:45:28
2
200 kr
21/10 21:08:30
3
250 kr
22/10 12:45:31
2
300 kr
22/10 16:46:35
4
Vinnande bud
22/10 17:11:12
3
400 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael kihlman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Mikael Kihlman
Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.
nr 784 3027
Mikael Kihlman
(f. 1953), Sverige
Etsning, Mikael Kihlman (f. 1953), 23/120, motivets mått: 25x20
Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/10 08:10:10 | 1 | 100 kr |
| 18/10 14:45:28 | 2 | 200 kr |
| 21/10 21:08:30 | 3 | 250 kr |
| 22/10 12:45:31 | 2 | 300 kr |
| 22/10 16:46:35 | 4 | Vinnande bud |
| 22/10 17:11:12 | 3 | 400 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael kihlman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



