Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7843027



*

nr 784 3027


Mikael Kihlman

(f. 1953), Sverige


Etsning, Mikael Kihlman (f. 1953), 23/120, motivets mått: 25x20


Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 oktober 2012
kl 17:49:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/10 08:10:10 1      100 kr
18/10 14:45:28 2      200 kr
21/10 21:08:30 3      250 kr
22/10 12:45:31 2      300 kr
22/10 16:46:35 4      Vinnande bud
22/10 17:11:12 3      400 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Mikael Kihlman

Mikael Kihlman, född 1953, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Mikael Kihlman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik mikael kihlman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr