Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8023617



*

nr 802 3617


Ulf Trotzig

(1925-2013), Sverige


Ulf Trotzig (b. 1925), 26x60, signed, 49x39,


ETCHING (F), Ulf Trotzig (f. 1925), 26x60, signerad, 49x39


Ulf Trotzig, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1925, dead 2013.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday January 21 2013
at 20:59:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/1 21:57:26 1      450 kr
21/1 10:14:56 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Ulf Trotzig

Ulf Trotzig, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1925, dead 2013.

Read more about Ulf Trotzig
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr