Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13185376



*

nr 1318 5376


PASTEL

Carl Brandt, Landskap med björk, signed, 53x18,


Carl Brandt, Landskap med björk, Signerad, 53x18 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday April 6 2020
at 20:39:02


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/4 13:16:30 1      300 kr
6/4 19:01:43 2      Vinnande bud
6/4 20:04:55 1      400 kr
6/4 20:04:55 2      450 kr (Robot)
6/4 20:06:13 1      500 kr
6/4 20:06:13 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap med björk pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr