KONST / Litografier / Linoleumsnitt 15054373
nr 1505 4373
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Linoleumsnitt, Signerad, daterad 1917, Byggnader. Bildmått: 21x29 cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:51:09
28/11 19:46:09
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge