ART / Lithographs / Litograph in colors 12422183
*
nr 1242 2183
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Gunilla Mann (b. 1947), Sweden. Épreuve d'artiste, "Söndagspromenad på Strandvägen", signed. Subject: 43x60,
LITOGRAPH IN COLORS, EA-upplaga, "Söndagspromenad på Strandvägen", signerad. Motivet: 43x60
Gunilla Mann, Swedish painter, graphic artist, draughtsman and sculptor, born 1947.
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday Mars 18 2019
at 19:01:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
17/3 19:41:39
1
1.000 kr
18/3 12:16:55
2
1.200 kr
18/3 14:01:55
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 18
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, Swedish painter, graphic artist, draughtsman and sculptor, born 1947.
Read more about Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51
*
Gunilla Mann
Gunilla Mann, Swedish painter, graphic artist, draughtsman and sculptor, born 1947.
Read more about Grafik
Read more about Gunilla Mann
nr 1242 2183
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Gunilla Mann (b. 1947), Sweden. Épreuve d'artiste, "Söndagspromenad på Strandvägen", signed. Subject: 43x60,
LITOGRAPH IN COLORS, EA-upplaga, "Söndagspromenad på Strandvägen", signerad. Motivet: 43x60
Gunilla Mann, Swedish painter, graphic artist, draughtsman and sculptor, born 1947.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1500 |
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday Mars 18 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 17/3 19:41:39 | 1 | 1.000 kr |
| 18/3 12:16:55 | 2 | 1.200 kr |
| 18/3 14:01:55 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 18
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, Swedish painter, graphic artist, draughtsman and sculptor, born 1947.Read more about Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51



