LIGHTING / Table lamps / Table lamp 7897180
*
nr 789 7180
TABLE LAMP
ceramics, Reliefmotiv, 1950s, height: 120,
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday November 5 2012
at 17:29:10
- Bid history
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 20:37
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
today
3 juni at 20:17
-
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
today
3 juni at 20:09
-
3395 TABLE LAMP
brass, Orientalisk stil. Height: 86 cm,
Present: SEK 800
Auction ends
today
3 juni at 20:33
-
3399 TABLE LAMP
Rodolfo Dordoni, Lumiere Piccola, Foscarini Murano..//
Present: SEK 900
Auction ends
today
3 juni at 19:46
-
3141 TABLE LAMP
column, onyx / metall. Height: 45 cm,
Auction ends
today
3 juni at 19:49
*
TABLE LAMP
nr 789 7180
TABLE LAMP
ceramics, Reliefmotiv, 1950s, height: 120,
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday November 5 2012 |
- Bid history
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 20:37 -
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
today
3 juni at 20:17 -
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
today
3 juni at 20:09
-
3395 TABLE LAMP
brass, Orientalisk stil. Height: 86 cm,
Present: SEK 800
Auction ends
today
3 juni at 20:33 -
3399 TABLE LAMP
Rodolfo Dordoni, Lumiere Piccola, Foscarini Murano..//
Present: SEK 900
Auction ends
today
3 juni at 19:46 -
3141 TABLE LAMP
column, onyx / metall. Height: 45 cm,
Auction ends
today
3 juni at 19:49