GLASS & CERAMICS / Ceramics / Tekoppar + assietter 9133306

nr 913 3306

Ulla Procopé

(1921-1968), Finland

3 + 6 parts, Ulla Procopé, 'Valencia', Arabia, Finland, Finland, Finland, Finland, ett kaffefat med nagg, en kopp med krackelering.

Tekoppar + assietter, 3 + 6 del, Ulla Procopé, 'Valencia', Arabia, Finland, Finland, Finland, Finland

Condition: ett kaffefat med nagg, en kopp med krackelering

Ulla Procopé, Finnidsh designer, born 1921, dead 1968.

800

SEK 1100

Monday September 22 2014
at 20:15:51

  • Artist/Designer

Ulla Procopé

Read more about Ulla Procopé