KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11312117
*
nr 1131 2117
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, Olle Hanspers (f. 1923), "Det stilla landet", 1961,248/310, motivet: 12x39
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:06:44
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1131 2117
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, Olle Hanspers (f. 1923), "Det stilla landet", 1961,248/310, motivet: 12x39
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



