Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11312117



*

nr 1131 2117


Olle Hanspers

(f. 1923), Sverige


Etsning, Olle Hanspers (f. 1923), "Det stilla landet", 1961,248/310, motivet: 12x39


Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 september 2017
kl 19:06:44



  • Konstnär/Designer

Olle Hanspers

Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.

Läs mer om Olle Hanspers
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:54
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr