KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955599
*
nr 1395 5599
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1924, vattenfall. Olja på duk, 70x100, yttermått inklusive ram: 82x113 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 20:00:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 21:51:44
1
300 kr
3/5 18:08:51
2
500 kr
3/5 19:44:30
3
400 kr
3/5 19:44:30
2
450 kr (Budbetjänt)
3/5 19:45:20
3
500 kr
3/5 19:45:20
2
500 kr (Budbetjänt)
3/5 19:46:06
4
600 kr
3/5 19:47:23
3
700 kr
3/5 19:50:49
2
800 kr
3/5 19:55:55
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer vattenfall
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alfred Collin
nr 1395 5599
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Signerad, daterad 1924, vattenfall. Olja på duk, 70x100, yttermått inklusive ram: 82x113 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/4 21:51:44 | 1 | 300 kr |
| 3/5 18:08:51 | 2 | 500 kr |
| 3/5 19:44:30 | 3 | 400 kr |
| 3/5 19:44:30 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 3/5 19:45:20 | 3 | 500 kr |
| 3/5 19:45:20 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 3/5 19:46:06 | 4 | 600 kr |
| 3/5 19:47:23 | 3 | 700 kr |
| 3/5 19:50:49 | 2 | 800 kr |
| 3/5 19:55:55 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer vattenfall
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



