KONST / Litografier / Litografi 13005417
*
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:12:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 10:52:23
1
100 kr
13/1 16:51:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/1 10:52:23 | 1 | 100 kr |
| 13/1 16:51:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och mÃ¥lare.Läs mer om Yngve Gamlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



