Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 8748123



*

nr 874 8123


ETCHING

Lasse Lindqvist, "Klara", signed, 1966, motivet: 25x32,


Lasse Lindqvist, "Klara", signerad, 1966, motivet: 25x32


Estimate:

300

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday February 10 2014
at 19:33:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/2 16:17:29 1      100 kr
10/2 18:27:12 2      150 kr
10/2 19:28:25 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lasse lindqvist
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr