Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 16327245



*

nr 1632 7245


Olof Thunman

(1879-1944), Sverige


Olof Thunman (1879-1944), Sweden. "Enen". Signed, med dikten Enen a tergo (tryckt). Image dimensions: 24x35 cm, outer dimensions including frame: 41x52,


INDIAN INK DRAWING, "Enen". Signerad, med dikten Enen a tergo (tryckt). Bildmått: 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 41x52 cm


Olof Thunman, Swedish painter, born 1879, dead 1944.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1400

Auction date:

Monday July 15 2024
at 21:02:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/7 18:41:00 1      1.300 kr
15/7 20:57:03 2      800 kr
15/7 20:57:03 1      900 kr (Robot)
15/7 20:57:17 2      1.000 kr
15/7 20:57:17 1      1.100 kr (Robot)
15/7 20:57:30 2      1.200 kr
15/7 20:57:30 1      1.300 kr (Robot)
15/7 20:57:53 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Olof Thunman

Olof Thunman, Swedish painter, born 1879, dead 1944.

Read more about Olof Thunman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller dikten enen a tergo olof thunman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tryckt tusch vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58
  • 7154 INDIAN INK DRA..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. ”Slas”. Si..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37




Ladda ner broschyr