ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 9205023
*
nr 920 5023
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday October 27 2014
at 18:06:31
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/10 17:52:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
8213 WATERCOLOUR
Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:06
-
8097 WATERCOLOUR
Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36
-
8009 WATERCOLOUR
Hugo Carlberg (1880-1943), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:12
-
8008 WATERCOLOUR
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. "Strandfiske, Ko..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:34
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29
*
Roger Risberg
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
nr 920 5023
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling,
DRAWINGS (F), Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, Swedish painter, born 1956, dead 2011.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1500 |
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday October 27 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 27/10 17:52:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
8213 WATERCOLOUR
Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:06 -
8097 WATERCOLOUR
Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:36 -
8009 WATERCOLOUR
Hugo Carlberg (1880-1943), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:12
-
8008 WATERCOLOUR
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. "Strandfiske, Ko..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:34 -
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:29



