KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15306102

nr 1530 6102

Martin Säflund

(1894-1976), Sverige

Signerad, daterad 1927. Akvarell, bildmått: 29x46cm, yttermått inklusive ram: 43x61cm

Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 mars 2023
kl 19:46:57

25/3 14:26:02 1      Vinnande bud

Martin Säflund

Läs mer om Martin Säflund