Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8703487



*

nr 870 3487


Hans Fritzdorf

(1927-1990), Sverige


Hans Fritzdorf, "Alla segel satta", 1982, 56 x 81,


MIXED MEDIA (F), Hans Fritzdorf, "Alla segel satta", 1982, 56 x 81


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday January 20 2014
at 19:02:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/1 19:29:35 1      350 kr
20/1 17:55:46 2      350 kr
20/1 18:11:20 1      450 kr
20/1 18:17:49 1      600 kr
20/1 18:21:08 2      400 kr
20/1 18:55:52 3      500 kr
20/1 18:56:25 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hans fritzdorf svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr