ART / Lithographs / Litograph in colors 14928042
nr 1492 8042
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Jacob Hägg (1839-1931), Sweden. Seascape. Signed, dated 1912. Signerad i trycket. Litograph in colors, Image dimensions: 32x46 cm, outer dimensions including frame: 38x52, fuktskada.
LITOGRAPH IN COLORS, Marin. Signerad, daterad 1912. Signerad i trycket. Färglitografi, bildmått: 32x46 cm, yttermått inklusive ram: 38x52 cm
Condition: fuktskada
Jacob Hägg, born 1839, dead 1931, Swedish painter.
SEK 100
Monday September 26 2022
at 19:38:17
26/9 14:22:59