ART / Etchings etc / Colour etching 13496004
nr 1349 6004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 58/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 58/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
700
SEK 600
Monday September 28 2020
at 18:07:21
500 kr
400 kr
450 kr (Robot)
500 kr
500 kr (Robot)
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander