Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8969065



*

nr 896 9065


Berta Hansson

(1910-1994), Sverige


Berta Hansson (1910-1994), signed with monogram, Kvinnofigur i bakgrunden Blommor, subject: 30x19,


MIXED MEDIA (F), Berta Hansson (1910-1994), monogramsignerad, Kvinnofigur i bakgrunden Blommor, motivet: 30x19


Berta Hansson, Swedish painter, born 1910, dead 1994.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1200

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday May 26 2014
at 19:22:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/5 18:30:33 1      100 kr
26/5 19:17:54 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Berta Hansson

Berta Hansson, Swedish painter, born 1910, dead 1994.

Read more about Berta Hansson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berta hansson blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr