ART / Etchings etc / Colour etching 12994373
nr 1299 4373
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. 1978. Signed, numbered 4/30, Haskel 156, färgetsning med handkolorering, oramat löst blad, sheet: 64x85,
COLOUR ETCHING, 1978. Signerad, numrerad 4/30, Haskel 156, färgetsning med handkolorering, oramat löst blad, bladets mått: 64x85 cm
1500
SEK 1000
Monday January 6 2020
at 18:18:12
6/1 17:25:04
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander