KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12555391
nr 1255 5391
Carl Wilhelm Nordgren
(1804-1857), Sverige
Oljemålningar, 2 st, 1 signerad 1841 Porträtt av Juvelerare Carl Fredrik Hultbom och hans Hustru, Olja på duk, 26x20
Carl Wilhelm Nordgren, född i Stockholm 1804, död 1857, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 20 maj 2019
kl 18:20:27
4.000 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
Carl Wilhelm Nordgren
Läs mer om Carl Wilhelm Nordgren