KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6481418
*
nr 648 1418
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Blandteknik, Robert Högfeldt (1894-1986), figur, 27 x 20
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 18:23:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 22:04:24
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figur robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Robert Högfeldt
nr 648 1418
Robert Högfeldt
(1894-1986), Sverige
Blandteknik, Robert Högfeldt (1894-1986), figur, 27 x 20
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/7 22:04:24 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Robert Högfeldt
Robert Högfeldt, född 1894 i Eindhoven, Holland, död 1986, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Robert Högfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figur robert högfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



