ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7607114
*
nr 760 7114
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Olle Bonniér (b. 1925), signerad -60, composition, sheet: 29x39,
MIXED MEDIA (F), Olle Bonniér (f. 1925), signerad -60, Komposition, bladets mått: 29x39
Olle Bonniér, born 1925 in Los Angeles, USA, Swedish painter, delad 2016.
Droit De Suite
Estimate:
4000
Sold:
SEK 2000
Auction date:
Monday May 28 2012
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/5 08:30:48
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Artist/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, born 1925 in Los Angeles, USA, Swedish painter, delad 2016.
Read more about Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4102 LITOGRAPH
Olle Bonniér (1925-2016), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:36
*
Olle Bonniér
Olle Bonniér, born 1925 in Los Angeles, USA, Swedish painter, delad 2016.
Read more about Olle Bonniér
nr 760 7114
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Olle Bonniér (b. 1925), signerad -60, composition, sheet: 29x39,
MIXED MEDIA (F), Olle Bonniér (f. 1925), signerad -60, Komposition, bladets mått: 29x39
Olle Bonniér, born 1925 in Los Angeles, USA, Swedish painter, delad 2016.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 4000 |
Sold: | SEK 2000 |
Auction date: |
Monday May 28 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/5 08:30:48 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Artist/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, born 1925 in Los Angeles, USA, Swedish painter, delad 2016.Read more about Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4102 LITOGRAPH
Olle Bonniér (1925-2016), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:36