Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9862344



*

nr 986 2344


Ulf Trotzig

(1925-2013), Sverige


Ulf Trotzig (1925-2013), Grottan, signed. 1975, 3/50, subject: 39x49,


ETCHING, Ulf Trotzig (1925-2013), Grottan, signerad. 1975, 3/50, motivet: 39x49


Ulf Trotzig, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1925, dead 2013.

Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday October 12 2015
at 18:13:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/10 12:23:57 1      300 kr
12/10 10:38:13 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Ulf Trotzig

Ulf Trotzig, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1925, dead 2013.

Read more about Ulf Trotzig
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik grottan svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr