MISCELLANEOUS / Rugs / Long-pile rug 10695116
*
nr 1069 5116
LONG-PILE RUG
1960s, 200x138,
1960-tal, 200x138
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 14 2016
at 18:32:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 21:42:28
1
100 kr
10/11 20:06:44
2
250 kr
12/11 05:57:25
1
200 kr
12/11 05:57:25
2
250 kr (Robot)
14/11 00:14:52
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mattor ryamatta
-
7021 Bonad/matta
Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sweden. "Fåg..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:30
-
6084 CARPET
Kelim Afghan, 144x102,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:46
-
6088 CARPET
Kelim, 170x121,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:50
-
6092 CARPET
Kelim, 173x119,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:53
-
6736 CARPET
Orientalisk 265x210 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:17
-
6432 CARPET
oriental, 127x200,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:53
*
LONG-PILE RUG
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5116
LONG-PILE RUG
1960s, 200x138,
1960-tal, 200x138
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/11 21:42:28 | 1 | 100 kr |
| 10/11 20:06:44 | 2 | 250 kr |
| 12/11 05:57:25 | 1 | 200 kr |
| 12/11 05:57:25 | 2 | 250 kr (Robot) |
| 14/11 00:14:52 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mattor ryamatta
-
7021 Bonad/matta
Röllakan, Ingegerd Silow (1916-2005), Sweden. "Fåg..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:30 -
6084 CARPET
Kelim Afghan, 144x102,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:46 -
6088 CARPET
Kelim, 170x121,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:50
-
6092 CARPET
Kelim, 173x119,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:53 -
6736 CARPET
Orientalisk 265x210 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:17 -
6432 CARPET
oriental, 127x200,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:53



