KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 16259032

nr 1625 9032

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnålsgravyr, Signerad, daterad -1960, vintreträd. Bildmått: 9x7, yttermått inklusive ram: 34x26 cm

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 3 juni 2024
kl 20:43:19

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman