KONST / Litografier / Färglitografi 14332105
*
nr 1433 2105
Josef Petersson
(f. 1976), Sverige
Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 20:49:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 23:02:28
1
500 kr
13/11 08:21:20
2
800 kr
13/11 12:49:26
1
700 kr
13/11 12:49:26
2
800 kr (Budbetjänt)
13/11 12:49:59
1
900 kr
16/11 20:36:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dramaten färglitografi grafik josef petersson litografi litografier litografiskt blad nybrokajen stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Josef Petersson
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1433 2105
Josef Petersson
(f. 1976), Sverige
Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm
Josef Petersson, svensk bildkonstnär född 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/11 23:02:28 | 1 | 500 kr |
| 13/11 08:21:20 | 2 | 800 kr |
| 13/11 12:49:26 | 1 | 700 kr |
| 13/11 12:49:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 13/11 12:49:59 | 1 | 900 kr |
| 16/11 20:36:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dramaten färglitografi grafik josef petersson litografi litografier litografiskt blad nybrokajen stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



