KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14597027
nr 1459 7027
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Hundspann. Signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 23x14cm, yttermått inklusive ram: 36x26cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:49:28
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Curt Stoopendaal
Läs mer om Curt Stoopendaal