SILVER & METAL / Silver / Spoons 5991096
nr 599 1096
SPOONS
3 pcs, silver, Tidigt 1800-tal,
3 st, Silver, Tidigt 1800-tal, längd 23 cm
300
SEK 300
Monday September 14 2009
at 17:58:48
12/9 12:39:48
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver