KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17222136
nr 1722 2136
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, öppet landskap. Olja på pannå, 60x60 cm, yttermått inklusive ram: 62x62 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 september 2025
kl 18:44:00
7/9 20:52:41
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson