Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  LIGHTING / Table lamps / Table lamp 10695086



*

nr 1069 5086


TABLE LAMP

1950s/1960s,


50/60-tal


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:03:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/11 17:17:59 1      100 kr
14/11 00:06:46 2      150 kr
14/11 18:36:30 3      200 kr
14/11 18:55:56 4      350 kr
14/11 18:56:38 3      300 kr
14/11 18:56:38 4      350 kr (Robot)
14/11 18:56:57 3      450 kr
14/11 18:58:18 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
  • 6491 TABLE LAMP
    brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:37
  • 7156 TABLE LAMP
    Sten/metall, column. Height: 70 ca,
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6471 TABLE LAMPS
    4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:27




Ladda ner broschyr