ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 16931019
nr 1693 1019
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sweden. Signerad PMP, havsvik med segelbåt. Watercolour, Image dimensions: 36x44 cm, outer dimensions including frame: 48x56,
WATERCOLOUR, Signerad PMP, havsvik med segelbåt. Akvarell, bildmått: 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
3000
SEK 2000
Monday April 14 2025
at 18:48:06
14/4 09:11:27
Primus Mortimer Pettersson
Read more about Primus Mortimer Pettersson