ART / Lithographs / Litograph in colors 13351140
nr 1335 1140
Kerstin Lundberg-Stenman
(1926-2007), Sverige
Kerstin Lundberg-Stenman (1926-2007), Sweden. Signed, numbered 40/200. Subject: 40x48cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 40/200. Motivet: 40x48cm, oramat löst blad
Kerstin Lundberg-Stenman, Swedish painter born 1926 in Valdemarsvik, dead in Ystad 2007.
SEK 100
Monday June 29 2020
at 20:10:35
25/6 15:33:11
- Thema-auction
Jun 29
Kvinnliga konstnärer
Read more about Kvinnliga konstnärer
Kerstin Lundberg-Stenman
Read more about Kerstin Lundberg-Stenman