KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367457
*
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:15:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 13:23:12
1
500 kr
5/12 12:55:54
2
600 kr
6/12 19:47:47
3
Vinnande bud
6/12 19:56:28
4
800 kr
6/12 19:56:28
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Wilhelm Tupy
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wilhelm Tupy
nr 1436 7457
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
Kondition: färgbortfall
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 13:23:12 | 1 | 500 kr |
| 5/12 12:55:54 | 2 | 600 kr |
| 6/12 19:47:47 | 3 | Vinnande bud |
| 6/12 19:56:28 | 4 | 800 kr |
| 6/12 19:56:28 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wilhelm Tupy
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.Läs mer om Wilhelm Tupy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gamla stan kornhamnstorg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholmiana stockholmsmotiv wilhelm tupy österrike österrikiskt österrisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



