ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17371021
nr 1737 1021
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sweden. Renar på fjället. Signed, dated 1940. Mixed media, Image dimensions: 34x42 cm, outer dimensions including frame: 42x50 cm. Senare omramning, bilder på ursprunglig ramning bifogas, lagning vid signaturen.
MIXED MEDIA, Renar på fjället. Signerad, daterad 1940. Blandteknik, bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm. Senare omramning, bilder på ursprunglig ramning bifogas
Condition: lagning vid signaturen
Nils Nilsson Skum, Swedish painter, born 1872, dead 1951.
3000
SEK 2000
Monday November 3 2025
at 18:39:20
1/11 19:35:12
Nils Nilsson Skum
Read more about Nils Nilsson Skum