KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rödkrita 12577347

nr 1257 7347

Eric Grate

(1896-1983), Sverige

Rödkrita, Modell, signerad. 41x24

Eric Grate, svensk skulptör, tecknare, målare och grafiker född 1896, död 1983.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 27 maj 2019
kl 19:52:44

22/5 19:36:33 1      700 kr
27/5 19:36:17 2      Vinnande bud

Eric Grate

Läs mer om Eric Grate