MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 8527260

nr 852 7260

MIRROR

Victorian style, Oval, height: 102 cm, wear.

Nyrokoko, Oval, höjd: 102 cm

Condition: slitage

1500

SEK 1300

Monday October 14 2013
at 18:35:05

11/10 14:55:52 1      1.200 kr
14/10 18:26:58 2      hidden*

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.