Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Mirrors / Table mirror 8293219



*

nr 829 3219


TABLE MIRROR

19th century, mahogany Intarsia, height: 57 cm,


1800-tal, Mahogny Intarsia, höjd: 57 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday May 27 2013
at 19:05:52


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/5 08:50:17 1      100 kr
27/5 17:47:51 2      150 kr
27/5 19:00:52 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny intarsia pigtittare rakspegel spegel speglar
  • 8291 MIRROR
    19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:03
  • 8195 MIRROR
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:18
  • 7027 MIRROR
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:12
  • 8125 MIRROR
    Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:07




Ladda ner broschyr