KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17187027
*
nr 1718 7027
Margareta Adelborg
(1918-2012), Sverige
Oljemålning, Margareta Adelborg (1918-2012), komposition. Signerad, daterad 1988-93, "Stenarna - tala". Olja på duk, 92x62 cm, yttermått inklusive ram: 106x77 cm
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2025
kl 19:46:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 19:41:37
1
Vinnande bud
25/8 19:43:34
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Margareta Adelborg
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.
Läs mer om Margareta Adelborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition margareta adelborg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Margareta Adelborg
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.
Läs mer om Margareta Adelborg
nr 1718 7027
Margareta Adelborg
(1918-2012), Sverige
Oljemålning, Margareta Adelborg (1918-2012), komposition. Signerad, daterad 1988-93, "Stenarna - tala". Olja på duk, 92x62 cm, yttermått inklusive ram: 106x77 cm
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/8 19:41:37 | 1 | Vinnande bud |
| 25/8 19:43:34 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Margareta Adelborg
Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.Läs mer om Margareta Adelborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition margareta adelborg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



