ART / Lithographs / Litograph in colors 16229052
nr 1622 9052
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Sond, EA upplaga 1X/XXX, abstrakt. Litograph in colors. Sheet: 29x24 cm, outer dimensions including frame: 39x35,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad och numrerad, EA upplaga 1X/XXX, Bladets mått: 29x24 cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 39x35 cm
1000
SEK 1300
Monday May 27 2024
at 18:19:30
900 kr
1.200 kr
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson